• Hodnocení: ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⚝⚝ (8/10)
  • Kde zakoupit: https://www.martinus.cz
  • Nakladatelství: Pragma
  • Autor: Jack Canfield
  • Přečteno: leden 2023
  • Vydání: 2006

Vynikající motivační kniha pro osobní rozvoj, která patří na pomyslný vrcholu tohoto typu knih. Proto ji velmi doporučuji.

Kniha představuje celkem 64 pravidel úspěchu dle Jack Canfielda, která jsou podrobně rozepsána v samostatných kapitolách. Styl knihy mi poměrně sedl a je velmi dobře čtivý. Pravidla jsou vysvětlována srozumitelně i s doporučeními a se spoustou zajímavých a inspirativních příběhů a příkladů z praxe.

Spousta z pravidel je velice užitečná, inspirativní a stojí za brzké vyzkoušení či cvičení. Některá pravidla jsou ale méně užitečná a některá jsou v našich podmínkách až spíše nepoužitelná, díky jejich určení spíše pro americký trh. Užitečná a zajímavá pravidla ovšem s přehledem převládají.

Díky rozdělení pravidel do jednotlivých kapitol si můžete vybrat ta pro vás zajímavá, můžete si je zvýraznit a pak se k nim průběžně vracet, stejně jako já. Kniha je jako dělaná pro opakované čtení.

Poznámky z vybraných kapitol zde

Například kapitola o "Mastermind" skupině je sice zajímavá a mohla by být velmi užitečná, problém ale je, že pro většinu lidí u nás není reálná. V ČR jsou sice nějaké Mastermind skupiny, ale pokud již nejste úspěšný podnikatel, tak se do nich pravděpodobně nedostanete a vytvářet si takovou skupinu sám, na to zase musíte mít už dostatek dobrých kontaktů.

UPOZORNĚNÍKniha je určená především pro podnikatele a vedoucí pracovníky. Pokud jste řadový zaměstnanec a nemáte ambice na změnu, pak pro Vás velká část pravidel nebude užitečná.

Jako slabší stránku knihy považuji až příliš časté zmínky o autorých dalších knihách ze série "Slepičí polévka pro duši", v originále jako "Chicken soup for the soul". Některé z těchto zmínek jsou zajímavé a hodí se jako příklady a inspirace, některé ale znějí skoro až jen jako vtíravá reklama..

Knihu můžete zakoupit zde: https://www.martinus.cz

Hodnocení knihy "Pravidla úspěchu"

Knihu jednoznačně i přes drobné nedostatky zařazuji mezi ty nejlepší motivační knihy pro osobní rozvoj. Krásně shrnutá pravidla pro úspěch dávají spoustu tipů, inspiraci a hlavně mnoho motivace pro zlepšování se a posun kupředu. Doporučuji všem k přečtení.

Hodnocení: 8/10

Jsme tu pro Vás!

Potřebujete vytvořit webovou stránku, eshop, přepsat nějaké texty, nakreslit výkresy či jen využít práci programátora?